Orhun Ene

Orhun Ene Basketbol Projelerine İlişkin Konuştu

ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Tofaş Basketbol Takımı’nın Başantrenörü Orhun Ene, koronavirüs sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yaşanan süreçten kaynaklı olarak dramatik değişiklikler yapmanın tam zamanı olduğunu belirten basketbol koçu, akıllı hamleler yapılmasına ilişkin konuştu. Daha doğru seçimlerin yapılması gerektiğinin altını çizen Ene, imkan olursa paranın da projeler için harcaması gerektiğine dikkat çekti.

ING Basketbol Süper Ligi’nde son derece başarılı bir sezon geçiren Tofaş Basketbol Takımı’nın Başantrenörü Orhun Ene, geçmiş zamana değindi. Eski zamanda yaşanan yokluklar içerisinde mucizeler yaratan kulüplerin varlığını hatırlatan basketbol koçu, mavi yeşilli ekipteki gençlerin çok daha iyi olacağını ifade etti. Sporcuların yetiştiği kulübe ve Milli Takıma karşı bağlılığının da önemine özellikle vurgu yaptı. Paranın ötesindeki bazı kararların da saygıyla karşılanacağına değinen koç, sözlerinin tüm gençler için geçerli olduğunun da altını çizdi.

Yıldız Oyuncu Çıkarabilmek Gerekirdi

Eğer imkanlar varsa, paranın projeler için harcanmasını, hamleler yapılmasını ve daha doğru seçimlerin olması için uğraşılmasına önem verdiklerini ekledi. Bu süreçte 10 yıllık paranın yıldızlar karması kurmak için de 2 yılda harcanmaması gerektiğini belirtti.

Büyük paralar harcandığında bu işi yapmayı beceremediklerini ekleyen teknik hoca, bu kadar para harcandığında yıldız oyuncunun da çıkarılabilmesi gerektiğinin altını çizdi.