Muhsin Yaşar

Muhsin Yaşar’dan Tofaş Basketbolda Başarı Değerlendirmesi

ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Tofaş Basketbol Takımı’nda forma terleten Muhsin Yaşar, takımına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Başarısının ana nedeninin aile ortamındaki başarılarından kaynaklandığını belirten basketbolcu, Milli Takım’da da kalıcı olmak istediğini vurguladı.

Tofaş Basketbol Takımı’nda forma giyen Muhsin Yaşar, Bursa tribünlerinin kendisine yönelik desteğinden son derece mutlu olduğunu açıklamalarında belirtti. Koronavirüs sürecinde çalışmalarına evde devam ettiğini de söyleyen başarılı sporcu, liglerin ise tamamlanmasının federasyon tarafından istendiğini vurguladı.

Uzun bir dönemdir Bursa temsilcisi ekipte forma giyen oyuncu, Tofaş Basketbol ekibinde çok fazla anısının olduğunun da altını çizdi. En güzel anılarının, sevinçlerinin, üzüntülerinin mavi yeşilli takımda olduğunu ekleyen oyuncu, başarısının sebebinin de aile ortamı olmasından kaynaklandığına dikkat çekti.

Son 2 Sezondur Sorumluluğum Arttı

Takımın Başantrenörü Orhun Ene ile, son 5 yıldır oturmuş bir kadrolarının bulunduğunu ifade eden Muhsin Yaşar, Bursa tribünleri ile de uyum sağladıklarını belirtti. Bu uyum ile de başarıya ulaşmış olduklarına vurgu yaptı.

Özellikle de son 2 sezondur takımdaki sorumluluğunun artmış olduğunu söyleyen Yaşar, uzun oyuncunun forma bulmasının ise zor olduğunu ekledi. Bu sebeple de son 2-3 yılda fiziksel gelişimi ve basketboldaki eksikleri üzerine çalıştıklarını vurguladı.

Forma şansı buldukça heyecanın ve stresin azaldığını da ifade eden basketbolcu, taraftarların da desteği ile daha iyi oynamaya başladıklarını söyledi.