Orhun Ene

Orhun Ene NBA Takımlarına İlişkin Konuştu

Tofaş Basketbol Takım Koçu Orhun Ene, Basket Faul ile gündeme ilişkin bir söyleşi gerçekleştirdi. Mavi yeşilli ekibin hocası, yaşanan süreç sebebiyle dramatik değişiklikler yapmanın da tam zamanı olduğunu ifade etti.

Basket Faul ile söyleşi yapan Tofaş Basketbol Takım Koçu Orhun Ene, yaşanan değişiklikler nedeniyle dramatik değişikliğin tam zamanı olduğunu söyledi.

NBA’in neredeyse aynı kurallarla yıllardır oynamaya devam ettiğini söyleyen Ene, FIBA’nın ise sürekli olarak kural değiştirerek anlaşılmazlık getirdiğini belirtti. NBA kurallarının da bu süreçte her yerde kabul edilerek aynı şekilde oynanması gerektiğini söyledi. Ligdeki yabancı kuralına da değinen hoca, bunun faydasını orta düzeyde gördüklerini ekledi. Fakat Türk oyuncuların üst seviye maçlardaki karar verme noktalarının olduğunu da hala söyleyemeyeceklerini vurguladı.

Mavi Yeşilli Gençler Daha İyisini Yapabilirler

Mavi yeşilli teknik adam Milli Takım seviyesinde oyunu domine edebilecek oyuncuların yetiştirilmesi gerektiğini de söyledi. Ve orta seviyede olan oyuncuların da yaratıcılık özelliklerinin geliştirilerek seviye atlamasına dikkat çekti.

Akıllı hamleler yapılması gerektiğini söyleyen Ene, daha doğru seçimler yapılması gerektiğinin de altını çizdi. İmkanlar varsa da paraların projeler için harcanması gerektiğini belirtti. Açıklamalarında takımına da değinen basketbol koçu, Tofaş ekibinde gençlerin daha iyisini yapabileceklerini düşündüğünü söyledi.