Sosyal Medyayı En Etkin Kullananlar Spor Kulüpleri Oldu

Çin’de başlayarak küresel bir salgın haline gelen yeni tip koronavirüs, tüm dünyayı olumsuz etkiledi. Türkiye’de de liglerin süresiz olarak ertelendiği süreçte, takımlar tedbir amaçlı antrenmanlarını toplu olarak gerçekleştiremiyorlar. Art arda iptal edilen ve ertelenen antrenmanlar ise, oyunculara verilen bireysel programlarla evde yapılmaya devam ediliyor.

Liglerin ne zaman başlayacağına ilişkin net bir bilginin henüz paylaşılmadığı süreçte, Türkiye’de de spor kulüpleri sosyal medya paylaşımlarını daha aktif bir kullanım haline getirdi. Maçların ne zaman oynanacağını, liglerin ne zaman başlayacağını bilmeyen spor kulüpleri, sporu özleyen ve özellikle de normal bir yaşantıya çok fazla özlem duyulan günlerde, sosyal medya üzerinden yapmış oldukları paylaşımlarla taraftarı desteklemeyi ise sürdürüyor.

Tofaş Spor Kulübü’nden Yepyeni Anket

Tofaş Spor Kulübü de, yapmış olduğu sosyal medya paylaşımları ile bu süreci destekleyen spor kulüplerinden biri oldu. Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan mavi yeşilli Bursa temsilcisi, 2019-2020 sezonunda en çok heyecanlandıran son saniye basketini taraftara sorarak, yeni bir anket ile spor gündemini harekete geçirdi.

Favori buzzer’ı belirlemek isteyenlerin oylarını beklediğini belirten Tofaş Spor Kulübü, özellikle de son zamanlarda desteğe ihtiyaç duyan taraftarı ve spor severleri bu anketle harekete geçirmeyi de başardı.