Tofaş Spor Kulübü Koronavirüs Tedbirlerinde Bireysel Çalışmalarına İlişkin Paylaşım Yaptı

Küresel bir salgın olan yeni tip koronavirüs, dünyanın tamamını krize sokacak ve binlerce kişinin hayatına kaybetmesine neden olacak büyüklükte bir tehlike halini aldı. Bu süreçten olumsuz etkilenenler arasında da spor kulüpleri yer aldı.

Tüm liglerin süresiz bir şekilde ertelenme kararının ardından, liglerin ne zaman başlayacağına ilişkin belirsizlik de, vaka sayılarının artması ile daha da ön plana çıkan ve karmaşık bir hal alan durum oldu. Süreci daha etkili kullanmak ve hem spor camiasını hem de taraftarı doğru bilgi ışığında karşılamak adına ise kulüpler, yoğun bir şekilde sosyal paylaşım sitelerine yöneldi.

Tofaş Spor Kulübü de, Twitter’ı etkin olarak kullanan kulüplerin başında geldi. Süreçte oyuncular toplu antrenmanlara çıkmazken, bireysel olarak çalışmalarını sürdürdüklerini ve formlarını da bu sayede korumaya çalıştıklarını, sosyal medya paylaşımları ile duyurdu.

Alt Yapı Ekipleri De Bireysel Çalışıyor

Tofaş Spor Kulübü de, yapmış olduğu paylaşımında, koronavirüse yönelik alınan tedbirler gereği, sosyal izolasyonun önemine değinerek, mavi yeşilli sporcuların evlerinde bireysel olarak antrenmanlarını yapmakta olduğunun bilgisini paylaştı.

Paylaşımlarında da evde kal çağrısı yapan Bursa temsilcisi kulüp, alt yapı oyuncularının da bu süreçte bireysel çalışmalarını sürdürdüğünün bilgisini yine kendi resmi sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Kulüp yapmış olduğu paylaşımlarda da #Koronavirüs ve #westaytogether etiketlerini kullandı.