TOFAŞ

TOFAŞ 175 Gün Sonra Fenerbahçe Beko Karşısında

ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden TOFAŞ ekibi Fenerbahçe Beko ile kozlarını paylaştı. 80-72 skorla sona eren oyunun kazananı sarı lacivertliler oldu.

ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden TOFAŞ Basketbol ve Fenerbahçe Beko yeni sezon öncesi hazırlıklarına başladı. 2020-2021 sezonu öncesindeki ilk hazırlık maçı için parkeye çıkan ikili, uzun aranın ardından karşılıklı mücadele etti.

Koronavirüs salgını öncesinde son maçını Fenerbahçe Beko ekibi ile oynayan mavi yeşilliler, 175 günün ardından parkede yine Sarı Kanarya ile kozlarını paylaştı.

Mustafa V. Koç Spor Tesisleri’nde gerçekleşen hazırlık maçı 80-72 skorla sona ererken, oyunun kazananı ise Fenerbahçe ekibi oldu.

Bursa temsilcisi ilk hazırlık maçında karşılaşmaya Semaj Christon, Sean Kilpatrick, Alihan Demir, Berkan Durmaz, Jeremy Simmons beşlisi ile çıktı. 5’inci dakikada ise 4-11 geride kalan mavi yeşilliler, ilk çeyreği de 11-20 geride kapattı.

İkinci periyotta daha da hareketlenen oyunda, TOFAŞ Basketbol ekibi soyunma odasına 34-47 geride girdi.

Son Periyoda 10 Farkla Girmişlerdi

Üçüncü çeyrekte hakimiyetini daha da üstlenen Fenerbahçe ekibi ise dakika 22’yi gösterdiğinde sayı farkını 18’e çıkararak arayı açtı. Son periyoda 55-66 ile giren TOFAŞ Basketbol ve Fenerbahçe Beko ekibinin kıran kırana olan mücadelesi, 80-72 skorla sona erdi. Oyunun kazananı Sarı Kanarya oldu.

Güncel Yazılar