Tofaş 2021 – 2022 Sezonunu Nasıl Geçiriyor

ING Basketbol Süper Ligi’nde 2021 – 2022 sezonu birtakım zorluklarla devam ediyor. Her şeyden önce, takımlarda çok sayıda Covid-19 vakasına rastlandığını söyleyebiliriz. Bu yüzden, TBF; birçok maçı erteledi. Ayrıca, temsilcilerimizin Avrupa kupası maçları da ertelendi.

Tofaş; 1957 yılında kurulmuş bir kulüptür. Bursa merkezli olarak yıllardan bu yana ING Basketbol Süper Ligi’nde yer alır. Mavi beyazlı kulübün ana sponsoru Fiat’tır. Tofaş; bugüne kadar iki defa Türkiye Basketbol Ligi’ni kazanmıştır. Buna ek olarak, üç Türkiye Kupası zaferini elde etmiştir. Bir defa da Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazanmıştır.

Tofaş; 90’lı yıllardan bu yana Türk basketboluna birçok ismi kazandırmıştır. Altyapıdan yetiştirdiği oyuncuları Türk basketboluna sunan Tofaş; 2021 – 2022 sezonunda Frutti Extra Bursaspor ile beraber ING Basketbol Süper Ligi’nde Bursa’yı temsil ediyor. Gelin, Tofaş’ın ligdeki son durumuna yakından bakalım!

Tofaş Kadrosunda Hangi Oyuncular Bulunuyor?

Tofaş sezona büyük hedeflerle başladı. Bu yüzden, kadrosunu güçlü tutmak istedi. Güncel tarih itibariyle, Tofaş’ın kadrosunda Berk Uğurlu, Tyler Ennis, Bora Satır, Batın Tuna, Pako Cruz, Yiğit Arslan, Kasey Shepherd, Elgin Cook, Kıvanç Çöl, Emre Tanışan, Tomislav Zubcic, Berke Büyüktuncel, Ali Taşkın, Muhsin Yaşar ve Jeremy Simons bulunuyor.

Tofaş’ın ING Basketbol Süper Ligi’nde bulunan diğer takımlara kıyasla güçlü ve alternatifli bir kadrosunun olduğunu söylemeliyiz.

Tofaş Ligde Ne Durumda?

Mavi beyazlı takım; bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde toplam 18 maça çıktı. Bu maçların 11’ini kazanmasını bildi. Ayrıca, yedi maçtan yenilgi ile ayrıldı. Rakip potaya 1557 sayı gönderirken kendi potasında 1469 sayı gördü. Topladığı 29 puanla ligde yedinci sırada bulunduğunu söylemeliyiz. Tofaş; bu sezon ligi olabilecek en iyi yerde bitirmeyi hedefliyor. Lider Fenerbahçe Beko ile arasında yalnızca dört puan fark olduğunu da söylemeliyiz. Bursa temsilcisi; 88 averajı ile dikkat çekiyor. Sonuç olarak, Tofaş; bu performansını devam ettirdiği takdirde ligi iyi bir yerde bitirip play-off oynama hakkını elde edebilir.

Tofaş; bu sezon Türk Telekom Spor, Büyükçekmece Basketbol, Aliağa Petkim Spor, Bahçeşehir Koleji, Semt77 Yalovaspor, Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket, Beşiktaş Icrypex, HDI Sigorta Afyon Belediyesi, Türk Telekom Spor, Büyükçekmece Basketbol ve son olarak Darüşşafaka maçlarını kazandı.

23 Ocak 2022 tarihinde Tofaş Spor Salonu’nda Darüşşafaka’yı konuk eden Tofaş; bu maçı 81-65 kazanarak büyük sükse yaptı. Takım; son dört maçını kazanmasından dolayı bir hayli moralli! Tofaş; ING Basketbol Süper Ligi’nde 29 Ocak 2022 tarihinde Enka Spor Salonu’nda Aliağa Petkim Spor ile karşı karşıya gelecek. Deplasmanda oynanacak bu maç öncesinde Tofaş’ın favori olduğunu söyleyebiliriz.

Mavi beyazlı takım; Aliağa Petkim Spor maçının ardından Bahçeşehir Koleji, Anadolu Efes, Frutti Extra Bursaspor maçları ile yoluna devam edecek.