Tofaş Aliağa Petkim Spor’a Konuk Olacak

ING Basketbol Süper Ligi’nde heyecan tüm hızıyla sürüyor. Takımlar; Covid-19 vakalarına rağmen mücadelelerine kaldıkları yerden devam ediyorlar. Her ne kadar birçok maç Covid-19 yüzünden ertelense de ligin seyir zevkinden herhangi bir eksilme olmadığını söylemek gerekir.

Bursa; basketbola geçmişten bu yana birçok ismi kazandırmıştır. Bursa’yı güncel tarih itibariyle FruttiExtra Bursaspor ve Tofaş temsil ediyor. Gelin, Tofaş’ın ING Basketbol Süper Ligi’nde Aliağa Petkim Spor ile oynayacağı maç öncesindeki son durumuna yakından bakalım!

Aliağa Petkim Spor – Tofaş Maçı Ne Zaman?

Bu maç; 29 Ocak 2022 Cumartesi gününün programında yer alıyor. Maçın başlama saati 15.30! ENKA Spor Salonu’nda oynanacak bu maça ilginin yoğun olması bekleniyor. İzmirli seyircilerin Aliağa PetkimSpor’a destek vereceklerini söylemek mümkün! Ayrıca, İzmir’de yaşayan Bursalılar da Tofaş’a destek verebilirler.

Tofaş Ligde Ne Durumda?

Bursa temsilcisi Tofaş; bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde toplam 18 maça çıktı. Bu maçların 11’ini kazanarak taraftarlarını sevindirdi. Bunun yanı sıra, tahmin edilebileceği üzere yedi maçtan yenilgiyle ayrıldı. Topladığı 29 puan ile güncel tarih itibariyle ligde yedinci sırada yer alıyor. Tofaş; bu sezon rakip potalara 1557 sayı gönderirken kendi potasında 1469 sayı gördü.

Tofaş’tan beklentiler bir hayli fazla! Bursa temsilcisinin ligi ilk beş içerisinde tamamlaması bekleniyor. Takımın Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes gibi takımlar karşısında işi zor! Ancak, Tofaş; biraz iyi performans gösterdiği takdirde ligi rahatlıkla ilk beş içerisinde tamamlayabilir.

Aliağa Petkim Spor Ligde Kaçıncı Sırada Yer Alıyor?

Tofaş’ın rakibi Aliağa Petkim Spor; bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde toplam 17 maça çıktı. Bu maçların yalnızca üçünü kazanarak taraftarlarını büyük hayal kırıklığına uğrattı. 14 maçtan yenilgiyle ayrıldığını söylemeliyiz. Aliağa Petkim Spor; topladığı 20 puanla 16. sırada bulunuyor. Herkesin bildiği üzere ING Basketbol Süper Ligi’nde bu sezon 16 takım mevcut! Bu noktada, Aliağa Petkim Spor’un son sırada olduğunu söyleyebiliriz. İzmir temsilcisi; bu performansını devam ettirdiği takdirde küme düşmekten kurtulamayacaktır.

Aliağa Petkimspor – Tofaş maçının favorisi tahmin edilebileceği üzere Tofaş! Bursa temsilcisi; rakibini deplasmanda yenmeyi hedefliyor. Tofaş’ın Aliağa PetkimSpor’a kıyasla daha güçlü bir kadrosu olduğu düşünüldüğünde bu hedefine ulaşması çok zor olmayacaktır.

Tofaş’ta Hangi Basketbolcular Öne Çıkıyor?

Bursa temsilcisi Tofaş; sezona iyi transferler yaparak başladı. Birçok oyuncunun takıma en iyi şekilde katkı yaptığını söyleyebiliriz. O isimlerden birisi de Tomislav Zubcic! Zubcic; bu sezon 17 maçta yer aldı. Rakip potalara 241 sayı gönderdi. 42 asist, üç blok, 19 top çalma, 68 ribaund ve 29 top kaybı ile oynadı. Zubcic; bu sezon birçok maçta takımının en skorer ismi olmayı başardı. Tofaş’ın Aliağa Petkim Spor karşısındaki en büyük kozu TomislavZubcic olacak.