Tofaş ING Basketbol Süper Ligi’ndeki Son Üç Maçında Neler Yaptı

ING Basketbol Süper Ligi’nde 2021 – 2022 sezonu birtakım zorluklara rağmen heyecanlı bir şekilde devam ediyor. Her şeyden önce, birçok maçın Covid-19 sebebiyle ertelendiğini söyleyebiliriz. Anadolu Efes’in hem THY Euroleague’de hem de ING Basketbol Süper Ligi’nde maçları ertelenmişti.

Bunun yanı sıra, son olarak Beşiktaş Icrypex ile FruttiExtra Bursaspor arasında oynanması gereken mücadele de Covid-19 sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmişti.

Bursa; basketbola verdiği önem ile bilinen bir şehir! Hem geçmişte hem de günümüzde Türkiye A Milli Basketbol Takımı’nda form giymiş birçok ismin Bursalı olduğunu söyleyebiliriz. Bursa’yı 2021 – 2022 sezonunda ING Basketbol Süper Ligi’nde temsil eden takımlardan birisi de Tofaş! 90’lı yıllardan bu yana hatrı sayılır bir popülerliğe sahip olan Tofaş’ın ING Basketbol Süper Ligi’ndeki son üç maçına yakından bakmaya ne dersiniz?

Tofaş Ligde Kaçıncı Sırada Yer Alıyor?

Bursa temsilcisi Tofaş; bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde toplam 18 maça çıktı. Bu maçlardan 11’ini kazandı. Ayrıca, yedi maçı kaybetti. 1557 sayı atarken potasında 1469 sayı gördü. Topladığı 29 puan ile ligde yedinci sırada bulunuyor. Tofaş; tıpkı geçmişte olduğu gibi bu sezonu da en iyi noktada tamamlamak istiyor.

Tofaş Darüşşafaka’yı Mağlup Etti

Tofaş; son olarak 23 Ocak 2022 Pazar günü Tofaş Spor Salonu’nda Darüşşafaka’yı konuk etti. Herkes, bu maçın zor geçeceğini düşünüyordu. Darüşşafaka gibi bir ekibin Tofaş’ı zorlayacağı tahmin ediliyordu. Ancak, Tofaş; kendisi adına hayati önem taşıyan bu mücadeleyi 81-65 gibi rahat bir skorla kazandı. Maçın ilk periyodu 20-20 eşitlikle sonlandı. Tofaş; ilk yarıyı 41-37 önde tamamladı. Bursa temsilcisi; üçüncü periyotta da farkı açmaya devam etti. Bu periyodu da 54-60 önde tamamlamasını bildi. Tofaş; son periyotta harika bir oyun ortaya koydu. Maçı 81-65 kazanarak gövde gösterisi yaptı.

TomislavZubcic; attığı 20 sayı ile takımının en skorer ismi oldu. Buna ek olarak, Yiğit Arslan 18 sayı ile takımına en iyi şekilde katkı yapan bir diğer isimdi.

Tofaş Deplasmanda Büyükçekmece Basketbol’u Devirdi

15 Ocak 2022 Cumartesi gününün programında yer alan maçta Tofaş; Gazanfer Bilge Spor Salonu’nda Büyükçekmece Basketbol ile karşı karşıya geldi. Her saniyesi büyük bir çekişmeye sahne olan bu maçı 89-87 kazanan Tofaş önemli bir galibiyet aldı. Tofaş’ta maçın en skorer ismi attığı 26 sayı ile Elgin Rashad Cook oldu.

Tofaş Türk Telekom Spor’u da Yenerek Gövde Gösterisi Yaptı

Tofaş; 8 Ocak 2022 Cumartesi günü Tofaş Spor Salonu’nda Türk Telekom Spor ile karşı karşıya geldi. Heyecanın eksik olmadığı bu mücadeleyi 95-93 kazanan Tofaş; güçlü bir rakibini devirerek yoluna kayıpsız devam etti. Tomislav Zubcic; 21 sayı ile en skorer isim oldu.

Sonuç olarak, Tofaş; ING Basketbol Süper Ligi’ndeki son üç maçını da kazanmasını bildi.