Tofaş Bitci Türkiye Kupası’nda Çeyrek Finale Kadar Gelebildi

Bitci Türkiye Basketbol Kupası geçtiğimiz gün sonuçlandı. Tofaş çeyrek finale kadar Bitci Türkiye Basketbol Kupası’nda mücadele etti. Final maçı Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko arasında oynandı.

Türkiye Bitci Kupası’nın kazananı Anadolu Efes oldu. Tofaş çeyrek finalde finalistlerden biri olan Fenerbahçe Beko’ya yenildi. Bu sezon çok başarılı bir performans sergileyemeyen Tofaş daha da başarılı olmak istiyor.

Tofaş ING Basketbol Ligi’nde 8. Sırada

Şu an Tofaş ING Basketbol Ligi’nde 8. Sırada yer alıyor. Lig maçında bir sonraki maçı 6 Mart Pazar günü saat 13.00’te Bursaspor ile oynayacak. Kendi evinde Bursaspor’u konuk edecek olan Tofaş basketbol maçını kazanarak parkeden mutlu ayrılan taraf olmak istiyor.

Sıralamasını daha da yükselterek şampiyonluk için iddia yaratmak isteyen Tofaş en iyi halini parkeye yansıtarak rakipleri karşısında istediği şekilde, güçlü bir oyun kurumu ile sahaya çıkmayı istiyor.

Taraftarlarının verdiği güç ve destek ile Tofaş ING Basketbol Süper Ligi’nde bu sezon daha başarılı olmak için emin adımlarla yürüyecek. Euroleagu’de de 8 Şubat günü deplasmanda Treviso karşısında 92-51 rakibini yenen Tofaş ülkemizi Avrupa Basketbol Şampiyonas’ında başarılı bir şekilde temsil ediyor.

2 Şubat’ta da kendi evinde yine Euroleagu karşılaşmalarında Manresa ile oynayan Tofaş rakibini 74-68 yenmeyi başardı. Tofaş hem ülkede hem de ülke dışı organizasyonlarında en iyi performanslarını sergileyerek parkeyi kendi sayısı ile doldurmayı hedefliyor.

Bitci Türkiye Kupası çeyrek final mücadelesinde Fenerbahçe Beko karşısında Tofaş kendi evinde ve taraftarlarının önünde rakibine 88-93 yenildi. Çok az bir farkla rakibine yenilen ve bunun sonucunda da Bitci Türkiye Kupası’ndan elenen Tofaş rakibinin finale çıkmasına bir basamak oldu.

Tofaş İçin Hedef 6 Mart

6 Mart Pazar günü saat 13.00’te Tofaş kendi evinde Bursaspor’u konuk edecek. Karşılaşma için hazırlıklarına başlayan Tofaş bu heyecanlı ve keyifli geçeceğini düşündüğümüz maçı kazanarak ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadelesine kaldığı yerden devam etmek isiyor.

ING Basketbol Süper Lig mücadelesinde sonuna kadar yarışacak olan TOFAŞ’a tüm içtenlikle başarılar diliyoruz!