TOFAŞ Cecil’i Kadrosuna Kattı

Gelecek sezon hem ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde hem de FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde çok daha başarılı bir performans sergilemek adına çalışmalarına devam eden TOFAŞ’ta kadro çalışmaları da sürüyor. Bursa temsilcisi kadrosunu şekillendirmek adına pek çok oyuncuyla görüşmeye devam ederken bu oyuncular arasından anlaşma sağlanabilen oyuncularla da el sıkışılıyor. Bu bağlamda kadrosuna bir ekleme daha yapan Yeşil Mavili takım Cecil Williams’ı kadrosuna kattığını duyurdu. 

Gelecek Sene Daha İyi

Geride kalan sezonda ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde büyük bir hayal kırıklığına uğrayan TOFAŞ Basketbol adına işlerin daha iyi gidebilmesi adına çalışmalar son sürat devam ediyor.

Bursa temsilcisi kadrosunu şekillendirmek adına pek çok oyuncuyla eşzamanlı olarak görüşmelere devam ederken, bu oyunculardan uygun şartlarda el sıkışılan isimler kadroya katılıyor.

Bu bağlamda yaz döneminde pek çok farklı oyuncuyla kadrosunu güçlendiren Bursa temsilcisinde bir transferin daha resmiyete kavuştuğunu belirtmekte fayda var. TOFAŞ Basketbol, geçen sezonu Romanya Ligi temsilcilerinden Dinamo Bükreş’te tamamlayan Cecil Williams ile anlaşmaya vardığını açıkladı. 

Yeni sezon transfer çalışmalarında son sürat yola devam eden Bursa temsilcisinin daha farklı oyuncularla kadrosunu güçlendirmesine kesin gözüyle bakılıyor. Geçen sezon Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde iyi işler çıkartan TOFAŞ Basketbol’un buna rağmen ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde hiç iyi bir performans sergileyememiş olması, koçu Ahmet Çakı ile yollarını ayırmasına sebebiyet vermişti. 

Cecil Williams’ın Kariyeri 

Birleşik Amerika doğumlu olan Cecil Williams, Central Michigan Üniversitesi’nden mezun oldu. Profesyonel kariyerinde Portekiz, Fransa, Polonya ve Romanya gibi ülkelerde forma giyen başarılı oyuncu, 2019/2020 sezonunda yılın forveti seçilmeye hak kazanmıştı.

2020/2021 sezonunda Polonya temsilcisi Enea Zastal Zielona Gora takımıyla birlikte sahaya çıkan Williams, burada Polonya Süper Kupa şampiyonluğu yaşadı. Takımının mücadele ettiği ligin normal sezonunu lider olarak tamamlamasına ciddi katkı sağlayan başarılı forvet bununla birlikte lig finalinde galibiyeti getirmeyi başaramadı. 

Cecil Williams, 2021-2022 sezonunda ise Dinamo Bükreş’de Romanya Ligi’nde 32 maçta 11.4 sayı (%39 üç sayı isabeti)-4.4 ribaund-1.5 asist-1.2 top çalma; Romanya Kupası’nda da 4 maçta 15 sayı (%39.1 üç sayı isabeti)-5.5 ribaund-2.8 asist-2.3 top çalma ortalama istatistiklerini sergiledi.

1995 doğumlu olan 27 yaşındaki başarılı basketbolcunun 1.98 m boyunda olduğu bilgisi paylaşıldı. Bununla birlikte Williams basketbolda 3 ve 4 numara olarak geçen pozisyonlarda başarıyla görev yapabiliyor. Bursa temsilcisi kadrosuna kattığı oyuncunun bilgilerini yaptığı transfer duyurusunda da paylaşmıştı.

Gelecek sezon yarıştığı alanlarda çok daha iddialı bir takım olarak görünmek isteyen TOFAŞ Basketbol adına bu transferin bir rotasyon transferi olarak değerlendirilmesi mümkün. Öte yandan takımın daha fazla oyuncuyla kadrosunu güçlendirip güçlendirmeyeceği hem koçun ve teknik ekibin vereceği raporlara göre hem de diğer oyuncuların durumuna göre şekillenecek.