Tofaş Fenerbahçe Beko’ya Mağlup Oldu

ING Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonun heyecanı aralıksız devam ediyor. Takımlar; ligin sonuna yaklaştıkça performanslarını arttırıyor.

Temsilcimiz Tofaş’ın hedefleri oldukça yüksek! Takımımız; son olarak ING Basketbol Süper Ligi’nin güçlü ekiplerinden Fenerbahçe Beko ile karşı karşıya geldi. Gelin, takımımızın Fenerbahçe Beko karşısında nasıl bir performans gösterdiğine yakından bakalım!

Maç Ne Zaman Oynandı?

tofaş

16 Nisan 2022 Cumartesi gününün programında yer alan maç saat 20.30’da başladı. Tofaş Spor Salonu’nda oynanan maçı çok sayıda taraftarımız izledi. Takımımız; Fenerbahçe Beko’nun gücünün farkındaydı. Ancak, oyuncularımız; güçlü rakibini yenerek taraftarlara güzel bir galibiyet hediye etmek istiyorlardı.

Tofaş’ımız maça oldukça istekli başladı. Takımımız; saha ve seyirci avantajını da kullanarak rakibi karşısında etkili olmaya çalıştı. Hem hücumda hem de savunmada etkili bir görüntü çizdiğimiz ilk periyodu 26-21 önde tamamladık.

Takımımız; ikinci periyotta da aynı performansını sürdürmek istiyordu. Ancak, Fenerbahçe Beko; biraz da tecrübesini konuşturarak oyuna ağırlığını koydu. Tofaş’ımız Fenerbahçe’nin hücumlarına gereken karşılığı veremedi. Sonuç olarak, takımımız; soyunma odasına 43-45 geride gitti.

Tofaş; üçüncü periyot ile beraber tıpkı ilk periyottaki gibi etkili bir oyun ortaya koymak istiyordu. Takımımız; bu amacına ulaştı. Rakibine hücum yapma şansı vermedi. Fenerbahçe Beko; üçüncü periyotta yalnızca 11 sayı atabildi. Tofaş; bu periyotta 20 sayı bularak oyunu domine etti. Sonuç olarak, takımımız; üçüncü periyodu 63-56 önde tamamladı.

Dördüncü periyotta neler olacağını herkes merakla bekliyordu. Fenerbahçe Beko; üçüncü periyottaki tutukluğunu üstünden atmıştı. Sarı lacivertli takım; bilhassa hücumda kusursuz bir performans sergiledi. Takımımız; Fenerbahçe Beko’nun ataklarına engel olamadı. İstanbul temsilcisi; bu periyotta 26 sayı kaydetti. Tofaş ise yalnızca 15 sayı atabildi.

Sonuç olarak, Fenerbahçe Beko; bu önemli maçı 82-78 kazanarak yoluna devam etti. Tofaş’ımız; bilhassa birinci ve üçüncü periyottaki oyununu sürdüremeyince maçtan yenik olarak ayrıldı.

Maçın En Skorer İsimleri Kimlerdi?

Takımımızda bilhassa Francisco Cruz’un performansıyla dikkat çektiğini söyleyebiliriz. 1989 doğumlu oyuncu; maçı 20 sayı ile tamamladı. Tyler Ennis attığı 14 sayı ile takımına katkı yapan isimlerden bir diğeriydi. Muhsin Yaşar, Elgin Rashad Cook ve Jeremy Byron ise maçı 10 sayı ile tamamlayan isimlerdi.

Fenerbahçe Beko; Marko Guduric’in etkili performansı ile sonuca gitti. Sırp oyuncu; attığı 20 sayı ile Francisco Cruz ile beraber maçın en skorer ismi oldu. Pierria Henry 16 sayı atarken sarı lacivertli takımın bir diğer önemli ismi Şehmus Hazer de maçı 15 sayı ile tamamladı.

Tofaş Ligde Ne Durumda?

Temsilcimiz; bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde toplam 28 maça çıktı. Bu maçların 15’ini kazandı. 13 maçtan yenilgiyle ayrıldı. Topladığı 43 puan ile ligde sekizinci sırada yer alıyor. Son iki maçın ardından takımımızın ligdeki sıralaması belli olacak.