TOFAŞ Seçmelere Başlıyor

Bu sezon ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde Play-Off aşamasına kalamadığı için hayal kırıklığına uğrayan TOFAŞ Basketbol, buna rağmen planlamalarından vazgeçmiyor ve altyapısına yatırımlar yapmaya devam ediyor. Şut kamplarında artık son etaba kadar gelen Bursa temsilcisi, yakın zamanda yeni duyurusunu yaptı ve altyapıya seçme yapmaya başlayacağını açıkladı.

Geleceğin Basketbolcuları Burada

Altyapıya yapmış olduğu yatırımlarla Türk basketbolunun köklü kulüplerinden olan TOFAŞ, 2022-2023 sezonu öncesi yeni yeteneklerini arıyor. 2007-2012 doğumlu erkek sporcuların katılabileceği seçmeler, 25 Haziran Cumartesi günü 11.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. TOFAŞ Fabrikası içerisinde yer alan Mustafa V. Koç Spor Salonu’nda düzenlenecek seçmelerde sporcular bir dizi testten geçip, saha içerisinde altyapı antrenörlerinin gözetiminde seçme antrenmanına katılacak. Seçmelerde başarılı olan ve altyapı antrenörlerinin dikkatini çeken isimler daha sonra kulübün resmi internet sitesi www.tofasspor.com’dan duyurulacak.

2007 – 2008 Doğumlu sporcular 11.00 – 13.00 arası, 2009 – 2010 Doğumlu sporcular 13.00 – 15.00 arası, 2011 – 2012 Doğumlu sporcular 15.00 – 17.00 arası seçime girecekler. Sporcuların hepsi kendi spor kıyafetleriyle gelirken, yanlarında kimlik fotokopisi, bir adet fotoğraf ve resmi siteden indirilmesi gereken kayıt formlarını yanında getirmek zorunda olacaklar.

Her zaman altyapısına büyük yatırım yapan TOFAŞ Basketbol, genç oyuncularının gelişimine de her zaman çok fazla önem veriyor ve altyapının güçlü olmasının ne kadar önemli olduğunu her zaman hatırlatıyor.

Yatırımlar Hep Önemli

Ahmet Çakı ile birlikte genel menajer Tolga Öngören bir basın toplantısı düzenlemiş ve Bursa’nın futbol, basketbol ve voleybol gibi sporlar adına çok değerli bir altyapı olduğunu dile getirmişti. Öngören, şehre yapılan yatırımların artık yapılmadığını ve bu durumun olumsuz etkilerini birkaç sene içerisinde hissedileceğine dikkat çekmişti.

Bursa’da FIBA standartlarına uygun bir salonun yapılması gerektiğini ve mevcut şartların gelişime dair şartlar olmadığının altını çizen TOFAŞ Genel Menajeri, Akran Gemlik ile yaptıkları işbirliğinin detaylarına dair de söylemlere yer vermişti.

Altyapıdan yetişen oyuncuların bir piramit halinde yükseleceğini dile getiren Öngören, geçmişte hata yaptıklarını ve altyapıdan yetişen oyuncuları bir anda en üst seviyeye çıkarmanın onları olumsuz etkilediğini savunmuş ve alkış toplamıştı.

EuroLeague Basketball Adidas Next Generation Tournament 2022 turnuvasına davet edilen TOFAŞ U18 takımı, Avrupa’nın en prestijli turnuvasında rüştünü ispat eden bir performans sergilemişti.

Bu yıl turnuvaya katılan tek Türk takımı olan TOFAŞ, Caner Topaloğlu yönetiminde gösterdiği performansla birlikte başarı kürsüsüne çıkan 3 takımdan biri olmayı başarmıştı. TOFAŞ Basketbol, tu turnuvaya giderken çok da önemli bir hareket yapmıştı. Türk basketbolunu desteklemek ve gençlerin gelişimlerine katkı sunabilmek maksadıyla Beşiktaş’ta forma giyen Kerem Kuthan Konan’ı turnuvaya özel bir anlaşmayla kadrosuna katan TOFAŞ, bu hareketinden de fayda görmüştü.

Gençlere yapılan yatırım TOFAŞ’a her zaman yaradı.