TOFAŞ SPOR KULÜBÜ 2021 YILINDA NELER YAPTI

ING Basketbol süper liginde 23 puan ile 7. Sırada bulunana TOFAŞ Spor Kulübü lig de çıktığı 15 karşılaşmadan 8 galibiyet ve 7 mağlubiyet alarak 2021 yılını geride bıraktılar.

2022 yılının ilk maçında ise TOFAŞ Spor Kulübü ING Basketbol Süper Ligi’nin 15’inci haftasında kendi sahası Nilüfer TOFAŞ salonun ‘da rakibi HDI Sigorta Afyon Belediyespor’ u 145 – 55 mağlup ederek yılın ilk galibiyetini aldılar.

TOFAŞ Spor Kulübünde geride kalan karşılaşmalar da en çok dikkat çeken oyuncusu Hırvat 31 yaşında ki Tomislav Zubcic oldu.

2022 YILININ İLK GALİBİYETİ GELDİ

ING Basketbol Süper Ligi’nin 15’inci haftasında TOFAŞ Spor Kulübü yılın ilk maçında kendi sahasında konuk ettikleri HDI Sigorta Afyon Belediyespor’u büyük fark ile 145 – 55 mağlup ederek yılın ilk galibiyetini de elde etmiş oldular.

Kendi sahasında Nilüfer TOFAŞ salonun’ da oynana karşılaşmada rakibi HDI Sigorta Afyon Belediyespor’a karşılaşmanın her setinde üstünlük sağlayan TOFAŞ Spor Kulübü rakibine hiç şans tanımadan büyük fark ile ING Basketbol Süper Ligi’nin 15’inci haftasında sahadan galibiyet ile ayrıldılar.

Ev sahibi takım da sayı dağılımı, Zubcic 21, Berk Uğurlu 4, Cruz 7, Cook 20, Muhsin Yaşar 6, Emre Tanışan 14, Shepherd 21, Berke Büyüktuncel 14, Yiğit Arslan 19, Bora Satır 4, Simmons 11, Ali Taşkın 4.

Yılın ikinci maçında ise 8 Ocak’ ta kendi sahasında ING Basketbol Süper Ligi’nin 16. Haftasında Türk Telekom Basketbol Kulübü Ankara ile karşı karşıya gelecekler

TOFAŞ SPOR KULÜBÜN’DE DİKKAT ÇEKON OYUNCULARI

tofaş

TOFAŞ Spor Kulübünde dikkat çeken oyuncuları bakınca sayı yükünü 31 yaşında ki Hırvat Forvet Tomislav Zubcic oldu.

31 yaşında ki Hırvat Forvet Tomislav Zubcic 200 sayı atan tecrübeli forvet 61 Rbd ve 40’ da asist katkısı sağlayarak takımının hücumda ki en etkili silahlarından birisi oldu. Tecrübeli forvet bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’ de çıktığı karşılaşmaların bir çoğunda çift haneleri sayılara ulaşan Hırvat Forvet Tomislav Zubcic bu sezon ki en düşük sayı da kaldığı karşılaşması ise Frutti Extra Bursaspor deplasmanın da 3 sayı kaydetti.

TOFAŞ Spor Kulübünde 31 yaşında ki Hırvat Forvet Tomislav Zubcic gösterdiği performansı ile takip eden 33 yaşındaki Meksikalı Francisco Javier Cruz Saldivar takip ediyor.

ING Basketbol Süper Ligi’nin de geride kalan yılda 33 yaşındaki Meksikalı Francisco Javier Cruz Saldivar lig de çıktığı karşılaşmalar da 183 sayı kaydeden Forvet 41 Rbd ve 57’ de asist katkısı sağladı. Tecrübeli forvet oyuncusu Meksikalı Francisco Javier Cruz Saldivar bu sezon en çok sayısını ING Basketbol Süper Ligin’ de 4. Haftada Petkim Spor ‘ a attığı 27 sayılık maçta takımın da en çok sayı kaydeden oyuncularından birisi oldu.