Tofaş Spor Kulübü

Tofaş Spor Kulübü Geçmişte Yolculuğa Devam Ediyor

Tüm dünyada etkili olan yeni tip koronavirüs pandemisi, Türkiye’de basketbol liglerinin de çöküşüne neden oldu. 19 Mart gününde Gençlik ve Spor Bakanlığı kararı ile askıya alınan liglerin kararı iste geçtiğimiz günlerde açıklanmaya başladı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye’deki basketbol liglerine ilişkin yapmış olduğu açıklama ile alınan kararı da bildirdi. Ve basketbol liglerinin tamamının tescil edilmesine karar verildiği açıklandı. Bu sebeple ligin ikinci sezonu oynanmamış sayıldı ve şampiyonun da belirlenemeyeceği resmen açıklandı.

Basketbol için alınan ‘beyaz sezon’ kararının ardından ise, basketbol kulüpleri de geçmiş maçlara ilişkin anıları, sosyal medya paylaşım siteleri üzerinden yayınlamaya başladılar. ING Basketbol Süper Ligi’nin önemli temsilcilerinden biri olan Tofaş Spor Kulübü de, resmi Twitter hesabı üzerinden karantina döneminde yapmış olduğu gibi tarihi paylaşımlarda bulundu.

İlk Cumhurbaşkanlığı Kupası

Mavi yeşilli taraftara ve basketbolseverlere özel olarak hazırlanan paylaşımlarına devam Tofaş Spor Kulübü, geçmişe de adeta yolculuk yaptı.

Resmi Twitter hesabı üzerinden gerçekleşen gönderide, 1999 Cumhurbaşkanlığı Kupası finali paylaşıldı. Başkent Ankara’da Efes Pilsen ekibi ile karşı karşıya gelen Bursa temsilcisi, bu maçta 77-66 galip gelmiş ve ilk kez Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı almayı başarmıştı. Bunu hatırlatan kulüp paylaşımında ise #TofaşTarih ve #TofaşHistory etiketlerini kullanmayı ihmal etmedi.

Güncel Yazılar