Tofaş Spor Kulübü Kombine Yenileme Süreci İle İlgili Yeni Karar Aldı

Yeni tip koronavirüs salgını basketbolu da son derece olumsuz etkiledi. Bu süreç içerisinde etkilenenlerden biri de Tofaş Spor Kulübü oldu.

Tofaş Spor Kulübü, koronavirüs salgını sürecinde basketbolun da etkilenmesi dolayısıyla, 2020-2021 sezonu için kombine erken yenileme ve erken satış dönemlerinin planlanması yönünde de yeni bir değerlendirme yapılması anlamında ihtiyacı bulunduğunu resmi internet sitesi üzerinden duyurdu.

Ülkede yaşanan olağanüstü gelişmelerin sonrasında, hem Bursa temsilcisi takımın taraftarları hem de takımı destekleyen tüm basketbol sever kişilerin haklarının korunması için kulüp tarafından önceki süreçte duyurulmuş olan erken yenileme ve erken satış dönemlerinin geçici bir süreliğine askıya alındığı bildirildi ve 1 Nisan ve 30 Nisan 2020 tarihleri aralığında Biletix üzerinden satış gerçekleşmeyeceği belirtildi.

Mevcut Şartlar Ve Basketbolun Durumu Değerlendirilecek

Basketbolun durumu ve mevcut şartların da göz önüne alınmasının ise 1 Mayıs 2020 tarihi itibariyle olacağı, yeni sezon kombine planlamasının da yeni bir değerlendirme ile kamuoyu ile paylaşılacağı eklendi.

Öte yandan 4 Mart 2020 tarihinden sonra, erken yenileme süreci içerisinde 2020-2021 sezonu kombinesini yenileyen taraftarların da tüm haklarının saklı tutulduğu ve yapılacak değerlendirmelerin sonrasında da kendileri ile iletişime geçileceği resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu.