TOFAŞ SPOR KULÜBÜ TELEKOM MAÇINA HAZIRLANIYOR

ING Basketbol Süper Ligin’ de 16. Haftada TOFAŞ Spor Kulübü kendi sahasında Türk Telekom Basketbol Kulübü ile 8 Ocak Cumartesi karşı karşıya gelecekler.

Karşılaşma öncesinde ev sahibi takım TOFAŞ Spor Kulübü ING Basketbol Süper Ligin’ de 23 puan ile 7. Sırada yer alıyorlar.

TOFAŞ Spor Kulübü ING Basketbol Süper Ligin’ de 15 karşılaşmada 8 galibiyet ve 7 mağlubiyet aldı.

Konuk ekip Türk Telekom Basketbol Kulübü ise ING Basketbol Süper Ligin’ de 20 puan ile 11. Sırada yer alan takım oynadığı 15 karşılaşmada 5 galibiyet elde ederken 10 mağlubiyetleri var.

TOFAŞ SPOR KULÜBÜ GALİBİYET SERİSİ YAKALAMAK İSTİYOR

ING Basketbol Süper Ligin’ de 23 puan ile 7. Sırada yer alan TOFAŞ Spor Kulübü rakibi Türk Telekom Basketbol Kulübü mağlup ederek üst üste seri yakalamak istiyorlar.

TOFAŞ Spor Kulübü yılın ilk maçında kendi sahasında konuk ettikleri rakibi M.Y. Afyon Bld. 145 – 55 gibi farklı bir sonuç ile mağlup ederek yılın ilk galibiyetini elde eden takım Türk Telekom Basketbol Kulübünü de mağlup ederek yoluna devam etmek istiyorlar.

ING Basketbol Süper Ligin’ de sezonun ilk yarışınsa oynanan karşılaşmada ise deplasmanda konuk olan TOFAŞ Spor Kulübü sahadan rakibi Türk Telekom Basketbol Kulübünü 74 – 72’ lik skor ile mağlup ederek ayrılmışlardı. TOFAŞ Spor Kulübün’ de Tomislav Zubcic 15 sayı ile oynayarak takımının en çok sayı kaydeden oyuncusu olmuştu.

TOFAŞ Spor Kulübün’ de kadrosuna bakıldığında en dikkat çeken oyuncusu performansı ile Hırvat oyuncu 2,08 boyunda ki Tomislav Zubcic oluyor. Bu sezon takımda 200 sayı kaydederek en çok sayı bulan oyuncusu olurken 61 Rbd ve 40 Asistlik performansı ile de bunu taçlandırıyor.

Türk oyuncularından ise 25 yaşındaki 1,92 boyundaki Berk İbrahim Uğurlu bu sezon takımı ile 155 sayı bulan oyuncu 33 Rbd ve 67 Asist ile takımın asist yükünü çeken önemli oyunculardan birisi oldu.

TÜRK TELEKOM BASKETBOL KULÜBÜ RÖVANŞI ALMAK İSTİYOR

Türk Telekom Basketbol Kulübünü zorlu TOFAŞ Spor Kulübün deplasmanın dan galibiyet ile dönmek isteyen takım ilk maçta mağlup olduğu rakibini bu kez kendi sahasında yenmek istiyorlar.

Türk Telekom Basketbol Kulübünü yılın ilk maçınsa İstanbul da sarı kırmızılı takım Galatasaray deplasmanın da 88 – 71 ile sahadan mağlup olarak ayrılan takım yılın ilk mağlubiyetini de almış oldular.

ING Basketbol Süper Ligin’ de son iki maçını da kaybeden Türk Telekom Basketbol Kulübünü yılın ilk galibiyetini zorlu TOFAŞ Spor Kulübün  deplasmanın da almak istiyorlar.

Türk Telekom Basketbol Kulübünü zorlu karşılaşmada en güçlü kozu ABD’ li 1,98 boyunda ki Aaron Malik Harrison olacak. ING Basketbol Süper Ligin’ de takımı ile 162 sayı kaydeden ABD’ li basketçi 40 Rbd ve 22 Asist ile takımının en önemli oyuncularından birsi.