Tofaş Yoluna Doludizgin Devam Ediyor

Temsilcilerimizin Avrupa mesaisi sürüyor. Aldığı sonuçlarla ülkemizi en iyi şekilde temsil etme başarısını gösteren Tofaş; bu sezon FIBA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele ediyor.

F Grubu’nda yer alan temsilcimiz; gruptaki dördüncü maçında Fransa’nın SIG Strasbourg takımı ile karşı karşıya geldi. Güçlü rakibini 85-75 gibi net bir skorla yenen Tofaş; avantajlı bir sonuç elde etti. Gelin, Tofaş’ın galibiyetinin öne çıkan detaylarına yakından bakalım!

Temsilcimiz Karşılaşmaya Hızlı Başladı

Tofaş; rakibini devirerek gruptaki üçüncü galibiyetini elde etti. Buna ek olarak, liderlik koltuğundaki yerini korudu. Tofaş; maçın başlamasıyla beraber rakibine üstünlüğünü kabul ettirdi. Bilhassa Cruz ve Zubcic ile üst üste sayılar buldu.

Karşılaşmanın ikinci dakikasını 5-2 önde tamamladı. Tofaş’ın durmaya niyeti yoktu. Hücumda harika performans sergilemeye devam eden temsilcimiz; henüz dördüncü dakikada 14-2 öne geçti. Bu dakikanın ardından oyundaki üstünlüğünü elinden bırakmayan Tofaş; hem savunmada hem de hücumda etkili olarak karşılaşmanın ilk periyodunu 27-15 önde tamamladı.

Temsilcimiz; ilk periyodun aksine ikinci periyoda pek iyi başlayamadı. SIG Strasbourg; bir anda 9-0’lık seri yakaladı.

Karşılaşmanın 13. dakikasında farkı üç sayıya kadar indiren rakibi karşısında toparlanması gerektiğini fark eden Tofaş; bilhassa dış atışlarda Cruz ve Berk Uğurlu ile başarılı oldu. Sonuç olarak, ikinci periyodu 46-35 önde tamamlayarak soyunma odasına avantajlı bir skor ile girdi.

Tofaş İkinci Yarıda Zor Anlar Yaşasa da Maçtan Galip Ayrılmasını Bildi

Karşılaşmanın üçüncü periyodunda kıran kırana bir mücadele vardı. SIG Strasbourg; ilk yarıdaki hatalarından ders çıkarmış bir şekilde oynuyordu.

Tofaş ise rakibini savunmada kontrol etmek adına elinden geleni yaptı. Üçüncü periyodun bitmesine iki dakika kala 60-60 eşitlik göze çarpıyordu. Fakat, Tofaş; bu dakikadan sonra üstünlüğü tekrardan eline aldı. Sonuç olarak, final periyoduna zor da olsa 63-62 önde girmeyi başardı.

Tofaş; karşılaşmanın son çeyreğinde daha derli toplu bir görüntü çizdi. Berk Uğurlu ve Shepherd ile etkili hücumlar gerçekleştirdi.

Buna ek olarak, rakibine bilhassa pota altında kesinlikle geçit vermedi. Sonuç olarak, zaman zaman zorlandığı bu mücadeleyi 85-75 kazanmasını bildi. Tofaş; güçlü rakibi karşısında galibiyet elde ederken salonu dolduran taraftarların vermiş olduğu destek dikkat çekiciydi.

Bilhassa oyunun sıkıştığı anlarda devreye girerek yoğun tezahüratlarda bulunan Tofaş seyircisi; maçın kazanılmasında önemli bir paya sahipti.

Maçın En Skoreri Kim Oldu?

Temsilcimizde birçok oyuncunun skora katkı yaptığını söylemek gerekir. Simmons 15 sayı atarak takımının en skorer ismi olmayı başardı. Buna ek olarak, maç boyunca harika bir performans ortaya koyan Zubcic 14 sayı attı. Cruz 12, Berk Uğurlu ise 10 sayı kaydederek takımlarına katkı vermeye çalıştılar.

Rakip takımda ise maçı 22 sayı ile tamamlayan Crocker’in performansı dikkat çekiciydi.