TOFAŞ’ın Avrupa Karnesi

Bu sezon hem ING Türkiye Basketbol Ligi’nde hem de FIBA Şampiyonlar Ligi’nde oldukça başarılı performanslar sergileyen TOFAŞ Basketbol, yarışmaya devam ettiği tüm kupalarda iddiasını sürdürmeye devam ediyor. ING Türkiye Basketbol Ligi’nde oynadığı son maçta Büyükçekmece Basketbol karşısında aldığı 87-89’luk galibiyetle üst üste 3’üncü maçını kazanan ve ivmesini yükselten Bursa temsilcisi, bu sezon FIBA Şampiyonlar Ligi’nde de oldukça dikkat çekici işlere imza atmayı başardı.

TOFAŞ Avrupa’da Geleneği Sürdürdü

Türk basketbolunun en köklü ekiplerinden birisi olan ve küllerinden doğarak basketbola geri dönen TOFAŞ, bu sezon Avrupa’da oldukça iyi işler çıkaran takımlardan birisi olmayı başardı.

Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko’nun THY Euroleague’nin normal sezonunda hayal kırıklığı yaratan performansı sonrası daha da önemsenen bir kupa haline gelen FIBA Şampiyonlar Ligi’nde oldukça iyi sonuçlar alan TOFAŞ, göğsümüzü kabarttı.

FIBA Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk maçına Oostende karşısında çıkan TOFAŞ, maçtan 92-83’lük başarılı bir skorla ayrılarak iyi bir giriş yapmıştı. İkinci maçında KALEV’i ağırlayan TOFAŞ, etkili bir performans gösteremedi ve 81-77 mağlup olarak ilk mağlubiyetini aldı.

Strasbourg karşısında nefes kesen bir mücadeleye sahne olan maçta sahadan 76-74 galip ayrılarak tekrar yükselişe geçen TOFAŞ, iç sahada bir kez daha karşı karşıya geldiği rakibini Türkiye’de 85-75 ile geçerek liderlik için önemli bir avantaj elde etmişti.

Turnuvanın 5’inci maçında Oostende’yi bu sefer 78-83 gibi bir skorla geçerek gruptan lider olarak çıkmayı ve direkt olarak son 16 Turu’na katılmayı garantileyen TOFAŞ, son maçında ise KALEV karşısında yine boyun eğmek zorunda kaldı ve 72-70’lik mağlubiyet ile grup aşamasını tamamladı.

TOFAŞ Potansiyelini Gösteriyor

Türk basketbolunun en değerli ve önemli kulüplerinden birisi olan TOFAŞ, 2021/2022 sezonunda FIBA Şampiyonlar Ligi’nde gösterdiği başarılı performansla birlikte göğsümüzü kabartmayı başardı.

Türkiye’nin basketbol konusunda ilerlediği yola taşları yerleştiren ekiplerden birisi olan TOFAŞ, bu sezon Galatasaray NEF ile birlikte FIBA Şampiyonlar Ligi’nde son 16 Turu’na kalmaya hak kazanarak bizleri alışkın olduğumuz başarılara yaklaştıran iki ekipten birisi olmayı bildi.

Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko’nun ve özellikle Fenerbahçe Beko’nun THY Euroleague’de birçok maçta yaşadığı sıkıntıları gördükçe bu sezon geçen sezonki başarının tekrarlanabileceğine dair ümidi azalan basketbol tutkunları, Galatasaray ve TOFAŞ’ın başarılı performansları sayesinde moral buldu.

TOFAŞ, hem ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde hem de FIBA Şampiyonlar Ligi’nde vitesi her geçen gün yükseltiyor ve bu durum TOFAŞ taraftarı ile Türk basketbol meraklılarını oldukça memnun ediyor.

Oldukça ciddi bir tarihi olan ve bu ligin en eskilerinden birisi olan TOFAŞ’ın iki alanda da zirveyi hedefliyor olması, Türk basketbolunda Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko’dan sonra tekrar lokomotif olabilecek bir TOFAŞ’ın ve diğer kulüplerin de varlığının kanıtı olarak sayılabilir.