TOFAŞ’ta Biletler Satışa Çıktı

Geçtiğimiz hafta Darüşşafaka karşısında son saniyede yediği sayı nedeniyle sahadan 75-74 mağlup ayrılan TOFAŞ Basketbol, FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu aşamasında ilk mağlubiyetini almıştı. Son 3 maçında oldukça can sıkıcı mağlubiyetler alan Bursa temsilcisi yaralarını sarmak adına 16 Mart Çarşamba günü kendi sahasında İtalyan temsilcisi Uni Triveso ile karşı karşıya geleceği maçın biletlerini de satışa çıkardı.

Desteğe İhtiyaç

Bu sezon hem ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde hem de FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde başarılı bir dönem geçirmek isteyen TOFAŞ, oynadığı son maçlarda aldığı mağlubiyetler nedeniyle moral kaybı yaşadı.

3 farklı turnuvada çok kritik maçlara çıkan ve bu maçların 3’ünde de mağlup olan takım ağır bir hasar alsa da yola devam etmek konusunda inatçı. Ahmet Çakı’nın öğrencileri adına performans ve çaba konusunda bir problem yok ancak sonuçların gelmemiş olması ister istemez bir baskı yaratıyor.

Bu baskıyı kırmak ve yaralarını sarmak adına 13 Mart günü Gaziantep Basketbol ile karşı karşıya geleceği maçı bekleyen Bursa temsilcisi, Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan gelen erteleme kararı nedeniyle parkeye çıkamamıştı.

Hemen FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağı Uni Triveso maçının hazırlıklarına başlayan Mavi Beyazlı takım, İtalyan temsilcisi karşısında oynayacağı maçta taraftarlarının desteğine çok fazla ihtiyaç duyuyor.

Taraftarlarını üzmüş olmanın stresini de hisseden Bursa temsilcisi, Uni Triveso karşısında Bursa’da oynanacak maçın biletlerini de satışa çıkardı. Tribünlerin hınca hınç dolmasını bekleyen TOFAŞ, böyle bir fedakârlığın karşılığını da maçtan galip ayrılarak vermeyi hedefliyor.

Kötü Süreç

Bahsi geçtiği gibi takımın gösterdiği çaba gerçekten takdire şayan. Fenerbahçe Beko ile oynanan Bitci Erkekler Türkiye Kupası’nın final çeyreği daha iyi idare edilebilmiş olsa belki de bugün bambaşka bir senaryodan bahsediliyor olacaktı.

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde oynanan Frutti Extra Bursaspor maçı bu 3 maçlık kötü süreç içerisinde en vasat kalınan maç olsa da o maçtan da galibiyetle ayrılmak mümkündü. Bu maçın en can yakıcı kısmı Play-Off potasını yakından ilgilendiren ve Bursa’nın diğer yakasıyla oynanan bir derbi maçı olmasıydı.

Ancak en üzücü olan maç kesinlikle Darüşşafaka ile oynanan maç oldu. Bu maç öncesinde FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu’nda herhangi bir mağlubiyeti olmayan TOFAŞ, Daçka karşısında bu seriyi devam ettirmeye çok yakındı. Son saniyede gelen basketle yıkılan Bursa temsilcisi için artık yaraları sarma vakti geldi.

Bazen her şey doğru yapılsa bile şans melekleri takımlara izin vermeyebilir ve TOFAŞ’ın başına gelen de büyük ölçüde böyle bir durum. Tabii ki sporun içerisinde her şey şansla açıklanamaz ancak şansın da yadsınamaz bir payı olduğu herkes tarafından bilinir.

Taraftarın desteğiyle Bursa’da oynayacağı maçta galip gelmeyi hedefleyen TOFAŞ Basketbol’a Uni Triveso karşısında iyi şanslar!