TOFAŞ’tan Önemli Etkinlik

Bu sezon ING Türkiye Basketbol Süper Ligi ve FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde dikkat çeken işler yapmasına rağmen her iki alanda da başarısız olan TOFAŞ Basketbol buna rağmen geleceğe dair umudunu kaybetmiyor. Bursa temsilcisi Türkiye’de eşine benzerine az rastlanır bir kampanyaya imza attı ve şut kampları kurdu. Bu bağlamda ülkenin farklı şehirlerinde küçük yaştaki oyuncuların basketbola ilgisini arttırabilmek ve yetenekli oyuncuların tespitini yapabilmeyi hedefleyen Yeşil Mavili takımın kampları ilgi topluyor.

Önemli Kampanya

Bu sezon hem ING Türkiye Basketbol Süper Ligi hem de FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde dikkat çeken işler yapan TOFAŞ Basketbol, buna rağmen bu işleri sürekli hale getiremedi ve takım her iki alanda da beklemediği bir hayal kırıklığı yaşadı.

Gelecek sezonlara dair mücadelesine devam edecek olan Bursa temsilcisinde bu durumun hayal kırıklığı yaşanıyor ancak kulüp geleceğe yaptığı yatırımların dönüt vereceği zamanı bekliyor. Nitekim geçtiğimiz günlerde altyapı konusunda bir atılıma daha imza atan Yeşil Mavili ekip, şut kampları yapacağını açıkladı.

Bu kamplarda basketbola ilgi duyan çocukların ilgilerinin daha da artması adına basketbolun en temel unsuru olan şutu tercih eden TOFAŞ Basketbol, oyuncuları bu noktada izlemeyi hedefliyor. Bu kampanya aynı zamanda yeteneği yüksek oyuncuların da en net parametre üstünden değerlendirilebilmesini sağlayacak.

Bursa başta olmak üzere Ankara, İstanbul gibi pek çok farklı ilde düzenlenecek olan bu kampa ilginin yoğun olduğu belirtiliyor.

Altyapı Yatırımları Artıyor

Türkiye’nin en önemli basketbol ekollerinden biri olan TOFAŞ Basketbolun bu kampının ilgi çekmesi gerçekten normal. Bursa temsilcisi uzun zamandan bu yana gençlere yatırım yapıyor ve bu bağlamda atılımlarına da devam edecek gibi görünüyor.

Öte yandan TOFAŞ Şut Geliştirme Kampları’nın ilki 7-8 Mayıs 2022 tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirildi. Basketbol Antrenörleri Murat Özyer ve Derya Özyer’in katkılarıyla ve Tofaş Spor Kulübü altyapı antrenörlerinin gözetiminde düzenlenen kampa katılım sağlayan genç sporculara, şut tekniklerinin geliştirilmesi için uygulamalı eğitimler verildi.

Mustafa V. Koç Spor Tesisleri’nde 2 gün süren organizasyonun ilk gününe Tofaş Basketbol Takımı’nın Milli oyuncularından Yiğit Arslan da katıldı. Gençlere basketbol ile tanışma hikâyesini anlatan Yiğit Arslan, zihinsel düşüncenin şuta olan etkisi ve maç içerisindeki şut tercihleriyle ilgili deneyimlerini paylaştı.

Türkiye çapında gerçekleştirilen TOFAŞ Şut Geliştirme Kampları’nın sıradaki ayağına Ankara ev sahipliği yapacak. Başkentte 17-18 Mayıs ve 19-20 Mayıs 2022 tarihlerinde organize edilecek 2 ayrı kampın ardından 28-29 Mayıs 2022 tarihlerinde Antalya’da ve 11-12 Haziran 2022 tarihlerinde İstanbul’da şut geliştirme kampaları düzenlenecek.

2005-2011 arası doğumlu gençlerin katılabildiği TOFAŞ Şut Geliştirme Kamplarının genç oyuncuların gelişimine net bir şekilde katkı sağlayacağı ortada. Hem TOFAŞ altyapısında hem de diğer kulüplerin altyapıları veya A takımlarında forma giyen oyuncular bu kamplarda gelişim sağlayacaklardır.