Tomislav Zubcic Ayın En İyi 5’inde

Bu sezon hem ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde hem de FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde başarılı bir dönem geçirmek isteyen TOFAŞ Basketbol oldukça başarılı bir yolda devam ediyor. Özellikle Avrupa arenasında oldukça nitelikli işler çıkartmayı başaran Bursa temsilcisi, FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Şubat Ayının En İyi 5’ine yıldız oyuncusu Tomislav Zubcic’i sokmayı başardı.

Hedefe Giden Yol

Bursa’nın en önemli spor kulüplerinden biri olan TOFAŞ Basketbol, 2021/2022 sezonunda oldukça iyi işler çıkarttı ve bu durum tüm basketbol camiasının dikkatini çekti.

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde Play-Off potasına girmeyi hedefleyen Bursa temsilcisinin Avrupa’daki hedefi ise FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde gidilebilecek en ileri noktaya gitmek ve hatta kupayı Türkiye’ye getirmek.

Bununla birlikte TOFAŞ’ın özellikle Avrupa hedefinde oldukça iyi bir iş çıkarttığını ve FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin en başarılı takımlarından biri olmayı başardığını dile getirmekte fayda var. Grup aşamasını lider olarak tamamladıktan sonra direkt olarak Son 16 Turu’na kalan TOFAŞ, Son 16’da da fark yaratmayı bildi.

Oynadığı 3 maçın 3’ünü de kazanarak bu alanda turnuvanın en iyi takımlarından biri olduğunu gösteren TOFAŞ’ta takımın morali ve özgüveni oldukça yerinde. Bursa temsilcisi kendisine güveniyor ve Avrupa’da sahaya çıktığı maçlarda fark yaratabileceğini biliyor.

Tabii bu özgüvenin en önemli kaynaklarından birisi Şubat ayında FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Ayın 5’ine girmeyi de başaran Tomislav Zubcic’in varlığı.

Yıldız Oyuncu

Tomislav Zubcic TOFAŞ adına en çok fark yaratan oyunculardan biri ve Bursa temsilcisi oyuncusunun parkede olduğu günlerde çok daha başka bir takım haline geliyor.

Zira TOFAŞ’ın Son 16’da kazandığı 3 maçın 3’ünde de kilit rol oynayan Tomislav Zubcic, aslında bu performansı sayesinde de Şubat ayının en iyi 5 oyuncusu arasında sayılmayı başardı.

16 sayı, %60 saha içi isabeti, %55 üç sayı isabeti ve 15 verimlilik puanıyla oynayan tecrübeli uzun, bu performansıyla TOFAŞ’ın parkedeki en çok güvendiği isimlerden biri ve taraftarların da doğal olarak en çok sevdiği oyuncular arasında görülüyor.

Bursa temsilcisi güzel bir planlamayla çıktığı yolda gösterdiği performans sayesinde aslında basketbolun ne kadar rahat uygulanabilir doğruları olduğunu gösteriyor. Pek tabii TOFAŞ da bazı maçlarda kötü performanslar gösteriyor veya iyi performans gösterse de mağlup olabiliyor ama Bursa temsilcisinin yolu takdir topluyor.

Basketbolumuzda ayrı bir ekolü temsil eden TOFAŞ Basketbol, dar bütçeyle de başarılı olunabileceğinin ve bir şehrin takımı olmanın marka olma yolunda engel olmayacağının kanıtı olan kulüplerden biri. Bursa temsilcisi, inatla ve ısrarla güçleriyle köklerini Bursa’dan almak ve Bursalı gençleri yetiştirerek onları basketbola kazandırmak istiyor.

TOFAŞ’ın sezon sonu hangi noktada olursa olsun bir gün tepede olabileceğine dair ışık her zaman görünüyor.