Berkan Durmaz

Berkan Durmaz’dan Takımına İlişkin Açıklamalar Geldi

Tofaş Basketbol Takımı’nda forma giyen Berkan Durmaz, takımına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Uzun yıllar boyunca üst seviyelere oyuncu yetiştiren bir kulüp alt yapısından çıkarak, A Milli Takım’da görev almanın gurur verici olduğunu da ifade etti.

Daha iyi olmak adına her gün daha fazla çalışma yaptığının altını çizen Berkan Durmaz, mavi yeşilli takımın Başantrenörü Orhun Ene’nin yanı sıra tecrübeli oyuncuların yardımcı olduğunu ekledi.

Sporcu, Tofaş Basketbol Takımı ile, Bursa basketbolunun de yükseliş durumunun, kendilerine sahada performans etkisi yarattığını da belirtti.

23 yaşındaki genç oyuncu, koronavirüs salgınına ilişkin de açıklama yaparak, bu süreçte evde kaldığını ifade etti. Bireysel kondisyoneri olan Erçin Çaçan’dan da bu süreçte yardım aldığını ekleyen basketbolcu, online olarak verimli idmanlar yaptığını da söyledi.

Bedenini güçlü tutmasının, mental bakımdan da güçlü kalmasına yardımcı olduğunun altını çizen Berkan Durmaz, vakit geçirmek için puzzle ve Twitch gibi tercihlerinden de bahsetti.

Tekrar Hazırlık Dönemi Gerekecek

Uzun bir zamandır sahalarda basketbol oynayamayan sporcu, basketbolu da çok özlediğini belirterek, hazırlanacak fikstürün çok yoğun olacağını söyledi. Bunu göze alarak da bu dönemde verimli çalışarak, yoğunluğa hazır olmaya çalıştığını vurguladı.

Fakat bu kadar yoğun bir tempoya giriş yapmadan önce de tekrar bir hazırlık dönemi gerekeceğine dikkat çekti.