Berkan Durmaz

Tofaş Spor Kulübü Oyuncusu Berkan Durmaz’dan Beslenme Açıklaması Geldi

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada olumsuz etkilerini sürdürmeye devam ediyor. Bu süreçte ligler de süresiz olarak askıya alınmış durumda. Bu sebeple de oyuncular çalışmalarını, antrenörler tarafından verilen programlar ile bireysel olarak devam ettiriyorlar.

Liglerin ne zaman başlayacağına yönelik net bir bilgi olmadığı için, ciddi bir belirsizlik durumu ile karşı karşıya kalan spor kulüpleri, bu dönemde oyuncularına formlarını koruması adına çeşitli programlar hazırlıyorlar.

Salgın sürecinde sık konuşulan konuların başında ise şüphesiz ki beslenmenin önemi ve bağışıklık geliyor. Çoğunluğun vaktini evlerde geçirdiği dönemde, sağlıklı beslenmenin ve gündelik egzersizin önemi de son derece önem taşıyor.

Tofaş Spor Kulübü ekibinin başarılı oyuncusu ve aynı zamanda milli basketbolcu olan Berkan Durmaz da, bu sürece ilişkin beslenme programına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Formu Korumak İçin Egzersiz Yetmiyor

Sosyal medya üzerinden katıldığı bir bağlantı ile nasıl beslendiğini açık açık anlatan Berkan Durmaz, sağlıklı beslenmenin aslında ne kadar önemli olduğunu da göstermiş oldu.

Tofaş Spor Kulübü ekibinin başarılı basketbol oyuncusu, bu dönemde idmanlarını ise her sporcu gibi evinden sürdürmeye devam ediyor. Tedbir gereği takım antrenmanlarının olmadığı dönemde, formu korumak için ise sadece egzersiz yapmak gerekmiyor. Durmaz da bunun önemini, sağlıklı beslenme programı ile böylelikle tekrar dile getirmiş oldu.