İspanya Basketbol Federasyonu

İspanya Basketbol Federasyonu Kalan Maçları Tek Şehirde Gerçekleştirecek

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada ciddi anlamda etkilerini sürdürüyor. Bu süreçten en fazla etkilenen ülkeler arasında ise ilk sırada Amerika Birleşik Devletleri geliyor. Avupa’nın da çok fazla etkilendiği Kovid-19 salgınında, spor dünyası da tüm dünyada neredeyse durma noktasına gelmiş durumda.

Salgın yüzünden Türkiye’de de tüm ligler süresiz olarak askıya alınmış durumda ve sporcular da bu süreçte antrenmanlarını takım halinde gerçekleştiremiyorlar.

Tedbir gereği herkesin evinde bireysel antrenmanlarını sürdürdüğü dönemde, ülke federasyonları da kalan maç takvimi için çeşitli projeler üretmeye çaba sarf ediyor. Hem kulüpler hem de sporcular bu süreçte ciddi bir belirsizlik sıkıntısı yaşarken, salgından en fazla etkilenen İspanya’da da yeni çalışmalar gündemde.

Play-Off Eşleşmesi İle Seyircisiz Maç Oynanak

Edinilen bilgilere göre İspanya Basketbol Federasyonu, ligin geriye kalan kısmının oynaması adına tek şehirde final projesi üzerinde duruyor. Öte yandan bu şehrin de en Kovid-19 vakasının görüldüğü Kanarya Adaları ya da Tenerife’den biri olacağı söyleniyor.

İspanya Basketbol Federasyonu şehre karar verdiği durumda ise ligin son iki sırasında kalan iki takım haricinde 16 takım play-off eşleşmesi ile seyircisiz oynamış olacak. Ligin geri kalanın da durumunun ayrıca 20 Nisan tarihinde belirleneceği ifade ediliyor.