Tofaş Spor Kulübü

Tofaş Spor Kulübü Etkinliklerine Devam Ediyor

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle, ülkede ligler süresiz olarak ertelendi. Salgın sürecinde toplu antrenmanlarını gerçekleştiremeyen sporcular, bu dönemde bireysel olarak çalışmalarına devam ediyor. Öte yandan spor kulüpleri yoğun olarak sosyal medya hesaplarını da kullanmaya da yönelmiş durumda.

Basketbol dünyasını da olumsuz etkileyen yeni tip koronavirüs salgını, spor kulüplerini sosyal medya paylaşım sitelerine yönlendirdi. Spor dünyasını olumsuz olarak etkileyen Kovid-19 salgını liglerin de süresiz olarak askıya alınmasına neden oldu. Sezonun ne olacağına ilişkin hala kafalarda belirsiz olmaya devam etse de, sporcular ise bu süreçte bireysel olarak evdeki çalışmaları ile formlarını tutmaya çaba sarf ediyorlar.

Oyuncuların ne olacaklarını bilmediği süreçte spor kulüpleri, hem geçmiş süreçteki zaferleri taraftara ve takipçiye hatırlattılar hem de farklı etkinlikler ile psikolojik anlamda zorluğun yaşandığı dönemde moral vermeye çabaladılar.

İşte Basketbol Dedirten Hareket Oylaması

Bursa temsilcisi olan Tofaş Spor Kulübü de, 2019-2020 sezonu içerisinde mavi yeşilli takımın geçmiş oyunlarına dair bir etkinlik yaparak taraftarına destek çıktı.

Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan Tofaş Spor Kulübü, 2019-2020 sezonu içerisinde taraftara basketbol diyeceği ikili oyun ve hareketin sorusunu yönelterek, favori seçimini yapması için de oylamaya katılmasını istedi. Kulüp yapmış olduğu paylaşıma #westaytogether ve #BestplaysChallenge etiketleri de ekledi.