TOFAŞ

Tofaş Spor Kulübü Twitter Üzerinden Etkinliklerine Devam Ediyor

Yeni tip koronavirüs salgını, Türkiye’de de yaşamı durdurma eşiğine getirdi. İlk tedbirler gereği tüm ligler de süresiz olarak askıya alınmıştı. Bu dönemde antrenmanlarını da tedbir gereği gerçekleştiremeyen spor kulüpleri ve takımlar, çalışmalarına formlarını korumak adına mecburen evlerinde idmanlarını gerçekleştiriyor.

Tüm dünya için son derece sıkıntı veren günlerin yaşanmasına neden olan yeni tip koronavirüs, sporu da çok fazla özleten etkenlerden biri oldu. Maçların ne zaman başlayacağına ilişkin ise herhangi bir bilgi şimdilik söz konusu olmasa da, federasyonlar duruma ilişkin gereken açıklamaları ve bildirimleri sık sık Başkanlar aracılığıyla paylaşıyorlar.

Kimler Oradaydı Diye Sordu

Bu süreçte basketbolu özleyen Bursalılara ise Tofaş Spor Kulübü özellikle Twitter üzerinden çeşitli paylaşımlar yaparak, anıları hatırlatmaya devam ediyor. Mavi yeşilli kulüp, geçmişteki maç görüntülerini takipçiler ve taraftarlar ile paylaşarak, basketbol severleri evde oldukları süreçte biraz olsun morallendirmeye çabalıyor.

Çeşitli etkinliklere de imza atılan dönemde, Tofaş Spor Kulübü bir maça ilişkin videolu görüntüyü paylaşarak o an orda kimlerin olduğunu sordu ve paylaşımını da #OpenDoorChallenge etiketi ile paylaştı.

Bu paylaşımla tüm Bursa taraftarını ve basketbolseverleri de harekete geçiren kulüp, paylaşımlarına ise yine resmi sosyal medya hesapları üzerinden devam ettiriyor.