Tolga Öngören

Tolga Öngören’den Lig Kararına İlişkin Değerlendirme Geldi

Tofaş Spor Kulübü Genel Menajeri Tolga Öngören, liglerin iptal edilme kararına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Koronavirüs salgını sebebiyle 19 Mart günü Türkiye’de tüm ligler süresiz olarak askıya alınmıştı. Uzun bir süre tarihin belirsizlik yaşadığı dönem ise sona erdi. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, dün saat 14:00’te gerçekleşen toplantının sonucunu açıkladı.

Türkiye’de basketbol liglerinde yaşanan ikinci sezonun tescilini duyuran Başkan, şampiyonun ise belirlenmeyeceğini ifade etti. Bu karara ilişkin değerlendirme ise Tofaş Spor Kulübü Genel Menajeri ile geldi. Tolga Öngören, federasyonun beyaz sezon tercihinde bulunduğunu belirterek, EuroCup’un da yüksek ihtimalle sona ereceğini söyledi.

Biz Tahmin Etmiştik

Katılmış olduğu sosyal medya hesabı üzerinden canlı yayına katılım sağlayan Tolga Öngören, yaşanan son gelişmelerden bu tarz bir karar alınacağını da tahmin ettiklerini belirtti.

Alınan kararın bir tescil olmadığını da söyleyen Öngören, Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından da aynı kararın alındığını belirtti. Liglerin sona erdirildiğini ve küme düşmenin yanı sıra şampiyonluk durumunun da olmadığına dikkat çekti.

Öte yandan sıralamanın ve Avrupa Ligi’ne katılacakların da mevcut mevzuata göre açıklanacağını söyledi. Öngören, bu konuda da çıkma ve düşme olmamasının son derece öneme sahip olduğunun altını çizdi.  Ve gelecek sezonun yapısının da söz konusu mevzuata göre yapılacağına dikkat çekti.

Güncel Yazılar